Google Analytics'in Yeni Yüzüyle Tanışın! "Google Analytics 4"

Google Analytics hesabına 14 Ekim 2020'den sonra sahip olduysanız belki de hiç görmediniz ama eski arayüz yani "Universal Analytics"in yerini şu an Google Analytics 4 aldı.

Peki bu ikisi arasındaki fark nedir? Hepsinden önce Universal Analytics sadece sitenin web sürümü için kullanılabilirken Google Analytics 4 ile sitenizin hem web hem de app versiyonlarından aynı anda veri akışı sağlayabilirsiniz. Bu büyük avantajın yanı sıra farklı raporlamalar sunan Google Analytics 4 yeni başlayanlar için düzenli bir veri ağı sunuyor.

Fakat ben hali hazırda Universal Analytics kullanıyorum ve kendimi Google Analytics 4'e incelemeden geçmeye hazır hissetmiyorum diyorsanız, Google sizin için alternatif bir çözüm de sunuyor. İsterseniz hesabınızı Universal Analytics'te tutabilirsiniz, Google Analytics 4'e geçseniz bile Universal sürümüne dönebilir hatta aynı anda 2 hesaba da sahip olabilirsiniz. Universal Analytics de Google Analytics 4 de verilerinizi aynı anda ve ayrı ayrı işlemeye devam edecektir.Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Her ne kadar Google Analytics 4 yeni bir yüz olsa da Disual ekibi olarak gerekli eğitimlerimizi tamamladık. Sizler de verilerinizi doğru analiz etme konusunda destek almak için hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Web sitenizin yönetimi ve verilerinizin analizi hakkında daha fazla bilgi almak için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz!