"Digital" ve "Visual" kelimelerinin birleşmesinden doğan Disual, bu noktadan hareketle kolay kullanımlı, fonksiyonel yazılımı, şık ve dikkat çekici tasarımla buluşturarak, firmaların talebini en doğru şekilde web ortamına taşır; maksimum sayıda potansiyel alıcının istediği bilgiye kolay erişebileceği interaktif web siteleri yaratır.

Moti Fins ve Selim Yannier ortaklığında 2006 yılında kurulan Disual, web tabanlı yazılım uygulamaları ve tasarım hizmeti vererek, firmaların kendilerini dijital platformda en iyi şekilde ifade edebileceği projeler üretir. Önerdiği fikir ve projelerle, firmaların tanıtım ve pazarlamasına destek olur.

Genç ve dinamik kadrosuyla, her geçen gün gelişmekte olan web teknolojilerini, firmaların ihtiyaçları doğrultusunda verimli ve etkin bir şekilde kullanarak, firmalarla hedef kitleleri arasında etkili iletişimi sağlar.

Sadece teknoloji geliştirilmesine hizmet eden seçilmiş projelere verilen KOSGEB desteğini alan Disual, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki Teknoloji Araştırma Merkezi'nde Ar-Ge projelerini tamamlayıp hizmet kalitesini üst seviyelere getirmiştir.

Doğru ve akıllı bir içerik, akılda kalıcı bir site demektir.

Web sitesi yazılımı olarak İçerik Yönetim Sistemi kullanan Disual, firmalara verdiği eğitimle, site içi güncelleme ve değişiklikleri, firmaların kendi bünyelerinde yapmalarına yardımcı olarak, Disual müşterilerine web sitelerini 7/24 düzenleme ve yönetme imkanı sağlar.

Standart editörden farklı olarak, gelişmiş editör modülü sayesinde, siz de firmanızın web sitesine, Apple® QuickTimeTM, WindowsTM Media PlayerTM, Adobe® FlashTM ve doğrudan Youtube, Vimeo gibi kanallardaki video formatındaki içerikleri ve standart resim formatlarındaki (JPG, PNG, GIF, BMP, TIF) görselleri kolayca ekleyebilir, web sitenizin içerisindeki tüm bağlantıları hiç zorlanmadan organize edebilirsiniz.

Disual İçerik Yönetim Sistemi'nde bilgi girişleri için kullanılan Microsoft® WordTM benzeri kolay ara yapı sayesinde, firmanızın güncel haberlerini, ürünlerini, çalışmalarını ve duyurmak istediğiniz diğer tüm bilgileri çeşitli başlıklar altında toplayarak, sitenizde yayınlayabilirsiniz.