Web Sitesi Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi GerekenlerWeb sitesi çağın medyası olan Internet üzerinde yer alan size ait bir iletişim platformudur. Bilindiği üzere Internet, Radyo ve Televizyon gibi bir medya sayılmakta ve etkinliği açısından diğerlerinden ön plana çıkmaktadır. Bir web sitesi sayesinde, Firmanızın tanıtımını yada kendiniz ile ilgili bilgilerin sunulmasını çok daha büyük kitlelere en ekonomik şekilde yapabilirsiniz.Dijital dünyanın etkisinin hızla arttığı günümüzde, artık kurum ve firmaların bunu gözardı ederek işlerini büyütmesi mümkün değildir.Web siteniz bir bakıma sizin vizyonunuz olacaktır. Sitenizi ziyaret edenler firmanız yada ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacaklardır.

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarımlarında site yönetiminin kolaylığı sitenin hızlı olması ve yapısının basit anlaşılabilir olması gibi özellikleri de dikkate alınan ve üzerinde önemle durulan konular arasındadır. Günümüzde daha eğlenceli ve daha renkli web tasarımlar ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir.

Sade ve Şık Görünüm

Web tasarımında öncelikle siteyi ziyaret eden ziyaretçinin sistemi kolay anlaması için site basit bir şekilde dizayn edilmelidir. Görselliğin önemli olduğu web tasarımlarında özellikle gözü yormayan ve site içerisindeki içeriklerin rahatça okunabileceği bir arka plan oluşturulmalıdır. İyi hazırlanmış bir web sitesi arama motoru optimizasyonuna yani "SEO"ya da uygun demektir. Bu sayede hazırlanmış olan web sitesi arama motorlarında ilk sıralarda yer alacaktır. Bu da sitenin ziyaretçi sayısını arttırmak için oldukça önemlidir.

Tüm bunların yanı sıra ise web tasarımının yönetim paneli de kolaylık sağlamalıdır. Bu sayede site yöneticisi sisteme kolaylıkla içerik oluşturabilir ve yükleme yapabilir.

Mobil Uyumluluk

Pek çok kişi gün içerisinde işlerini artık akıllı telefonlar aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Bu durumda bir web sitesinin tasarımında en önemli etkenlerden biri de sitenin mobil uyumlu ve tüm ekranlarda görüntülenebilir olmasıdır. Bu da ziyaretçilerin sisteme diledikleri yerden ister tablet ister telefon aracılığı ile kolayca ulaşmalarını sağlamaktadır.