Twitter'ın Doğrudan Mesaj Özelliğiİşiniz için Twitter kullanıyor musunuz? Müşterileriniz ile iletişiminizi geliştirmek ister misiniz? Twitter'ın doğrudan mesaj özelliği, kullanıcılar ile doğrudan iletişim kurma imkanı veriyor. Bu haftaki yazımızda Twitter'ın direkt mesaj özelliğini müşterileriniz ile iletişiminizi geliştirmede nasıl kullanacağınızdan bahsedeceğiz.

Twitter'ın Doğrudan Mesaj Özelliği Nasıl Çalışır

Twitter'daki son güncellemeler ile bir kullanıcıyı takip edin ya da etmeyin o kullanıcıdan doğrudan ileti alabilmek için hesabınızı ayarlayabilirsiniz. Daha önceden sadece takipçilerinize doğrudan mesaj gönderilebiliyordu. Bunu sağlayan Twitter, müşteri hizmetlerini arayan kullanıcılar ve işletmeler arasında bir bariyer oluşturdu. Hesabınız ve karşı taraftaki kullanıcı hesabı, birbirini takip edene kadar bu yazışma süreci donmuş oluyordu. Şimdi ise herkesten doğrudan mesaj alma seçeneğini seçebiliyorsunuz. Bu özellik varsayılan olarak kapalıdır, bu yüzden Güvenlik/Gizlilik ayarlarınızdan açmanız gerekir.

Müşteri Hizmetleri için Doğrudan Mesajları Kullanın

Sosyal medyada mümkün olan en iyi müşteri desteğini sağlamak istiyorsanız bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Uygulama açıkken, herhangi bir fan, takipçi ya da meraklı bir müşterinize onu takip etmeden de doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Bu doğrudan iletişim kurmak istediğiniz müşterileriniz ile iletişiminizi kolaylaştırır. Twitter hesabı için kişisel bilgi verme şartı olduğundan bu özellik sosyal müşteri hizmetleri için özellikle idealdir.

Herhangi bir yeni özelliği işiniz için kullanmanın her zaman artıları ve eksileri vardır. Twitter'ın bu yeni özelliğinin müşteri iyileştirmelerine yardımcı olurken potansiyel müşteri yönetimine de zarar verebileceğini unutmayın. Otomatik toplu mesaj ya da pazarlama malzemesi göndermek için Twitter doğrudan mesajlarını kullanmak, olumsuz sonuçlar doğurabilir. Özellikle bu mesajlar spam olarak işaretlenebilir ve Twitter hesabı iyi yansılamayabilir. Kullanıcılar için en iyi yol bu mesajları almayı durdurmak olacaktır. Bu da bir süre sonra sizin müşterilerinize ulaşmanızı engellemeye başlayacaktır.