Facebook his ikonları ve tavsiyeleri, herhangi bir iş için harika bir pazarlama fırsatını temsil ediyor. Ancak, bunların dışında bir etki yaratmak için Facebook sayfalarına özgü SEO stratejileri geliştirmek önemlidir. Bu hatfta Facebook sayfanız için kullanabileceğiniz SEO planlarından bahsedeceğiz.

Kendiniz için ya da kurumsal bir müşterinizin sayfası için Facebook ayarlarınızda kullanmanız gerekecek SEO araçları önemlidir. Facebook, dünyada dijital pazarlama konusunda ön sıralarda. SEO stratejilerinin Facebook için önemi de buradan gelmektedir.

Harika Bir Facebook Sayfa Adı Seçin

Yedekleyin, büyük bir firma ya da ürün için bu sayfa adlarını alarak yedekleyin. Çok spamsal bir isim ya da çok genel bir isim olmasın. Tanımlayıcı, akılda kalıcı ve hatırlaması kolay bir isim olsun. İsim eğer çok genel olursa karalistede olabilirsiniz. İsimi seçtikten sonra yeniden adlandırmanız SEO için doğru değildir. Bir kez seçildiğinde artık markanın adı gibi onu temsil edecektir.

Facebook URL Adlarının Önemi

Facebook artık isiminize göre bir ad veriyor, bu yüzden doğru alan adı için Facebook adınızı doğru seçmelisiniz. URL tam olarak adınızı içermeyecektir ama "facebook.com/creativedesign" alan adı "facebook.com/84709341" alan adından çok daha iyidir. İşinizle ilgili terimlerin yer aldığı alan adlarını kullanmanız sizin bulunabilirliğinizi arttıracaktır.

Facebook Sayfanızın "Hakkımızda" ve "Bilgi" Bölümlerini Doldurmak için Anahtar Kelimeler ve Zengin Metinler Kullanın

Facebook sayfanızın CSS'ine aranabilir kelimlerle üst sayfalarda çıkmanız sağlanacaktır. Bu küçük alanların büyük etkileri vardır. Buna ek olarak sayfa yerel Google aramalarında en favori sayfası olarak görüneceğinden adres bilgilerinizi içerdiğinden emin olun. Bilgi bölümüne web linkini eklemeyi de unutmayın.

Resim Açıklamaları Yazın

Facebook görsel bir ortamdır. Facebook görsel başıkları değişecektir ancak açıklamaları yaşayacaktır. Mümkün olduğunca çok anahtar kelime kullanıldığı açıklama yazıları yazın. Artık reklam görsellerindeki yazı karakterlerine sınırlama getiren Facebook, açıklama yazıları üzerindeki SEO'nun önemine işaret etmeye başladı.

Facebook Güncellemeleriniz içinde Anahtar Kelimeler Kullanın

Güncellemeleriniz anahtar kelimleriniz ve görünürlüğünüzü arttırmak için harika bir yer sağlar. Bu aynı zamanda web sitenize trafik sağlayacak bir alandır. Bir Facebook sayfasının ana hedefinin sizin web sitenize ziyaretçi çekmek ya da varolan ziyaretçilerinizi daha uzun süre sitenizde tutmak olduğunu unutmayın. Mümkün olduğunca aranacak kelime ve zengin metinler kullanın. Her şeyi gönderilerinizle paylaşmayın. Web sitesi linkinizin ilgi çekmesi için merak uyandıracak kadar bilgi yazın ve bırakın ziyaretçileriniz sizi asıl web sitenizde ziyaret etsin.

Özetle, Facebook kullanımınızı SEO ile daha etkili hale getirebilirsiniz. Unutmayın ki içerik olan her platform için SEO giderek daha önemli hale gelecektir.