Duyarlı Tasarım ve SEO Etkileri

Günümüzde, bir site tasarımı yaparken sitenizin mobil dostu olduğundan emin olmak ve SEO etkilerini anlamak her zamankinden daha önemlidir.

Kullanıcı yetenekleri gelişiyor. Kullanıcılar için ilk sırada olan ve mobil cihazlarla erişebildikleri siteler daha değerlidir.

Birçok tasarım geliştirici bir web tasarımı yaparken SEO'nun önemini unutmak eğiliminde oluyor. Hatırlanması gereken şey sitelerin geleceği için SEO'nun öneminin giderek arttığıdır. Sitenizin tasarımı ne kadar güzel olursa olsun, arama motorları için optimize edilmiş bir içeriğiniz yoksa sitenizin kullanıcılarınıza ulaşması oldukça zordur. İlk aşamada sitenize içerik ve resim eklerken SEO'nun sitenizin sonuç sayfalarında üst sıralarda çıkmanızı sağlamak için sürecin her adımında göz önünde bulundurulması gerekir.

  • Tüm bireysel izleyicilere ve cihazlara uyumlu web siteleri oluşturun.
  • Ziyaretçilerin belirli kesimlerine sayfalarınızı daha uygun hale getirmek için kişiselleştirilen simgeler ya da akıllı içerikler kullanın.
  • Entegre açılış sayfaları ile potansiyel kullanıcıları site ziyaretçilerine dönüştürün. Uyumlu ekran boyutları ile dönüşümleri tekrarlamak için kullanıcı engellerini kaldırın.
  • Farklı açılış sayfaları ile web sitenizi kişiselleştirin ve ziyaretçilerinize farklı deneyimler yaşatın.

Unutmayın ki web siteleri birer internet deneyimleridir. Bu deneyimlerini keyifle yaşayan ziyaretçiler sizin sadık ve kalıcı kullanıcılarınız olacaktır.