Başarılı E-Ticaret siteleri için İçerik Önerileri Etkili içerikler müşteri bağlantıları ile doğru orantılıdır. Ziyaretçiler tarafından konuşulur, paylaşmak istenir, satın almak için onları motive eder. Genellikle gözden kaçırılan bu alan, ilgili ve değerli içerik oluşturmak için gereklidir. Çünkü, içerik herhangi bir sektörde güveni, güvenirliği ve otoriteyi temsil eder. Bu hafta e-ticaret sitelerinin satış potansiyelini arttırması için gerekli bir kaç başlıktan bahsedeceğiz.


Doğru Soruları Cevaplamak

İçerik yazarken istediğiniz kitlelerin ne istediğiden emin olun. Ancak o zaman doğru sorulara cevap bulmak mümkün olacaktır.

Ziyaretçilerinizi istediklerini, ihtiyacının neler olduğunu belirlemek için;

  • Blog veya sosyal medyada geribildirim alın ve onları takip edin,
  • Teşvik için küçük hediyeler eşliğinde anketler gönderin,
  • Katıldıkları etkinlik ve grupları kontrol edin.

Ziyaretçilerin Görev Tamamlamasına Yardım Edin

İnsanlar belirli hedefleri gerçekleştirmek için web sitelerini ziyaret ediyorlar. Verimli ziyaretçilere istenilen görevde yardımcı olmak için sitenizi etkili organize edin ve onlarla açık iletişim kurun.

Organize etmek, yazmak ve bilgi etiketlemek müşteri merkezli şekilde ziyaretçilerinize yardımcı olur;

  • Onların aradıklarını bulabilirsiniz, hatta daha fazlasını. Yani gereksiz menüleri, bağlantıları, alakasız ve rahatsız edici boyutta büyük olan bilgileri kaldırabilirsiniz. Böylece müşterileriniz aradıkları veistedikleri bilgiye daha kolay ulaşırlar.
  • Onların tercihlerinin ne olduğunu bildiğinizde "Benzer Ürünler" ya da "İlgili Ürünler" şeklinde kenar çubukları tasarlayarak bağlantılara bu bilgileri dahil edebilirsiniz.

Satış için Sorun

Biz yeni teknolojiler ile çalışabiliriz ama iyi ve hala geçerliliğini koruyan bir yöntem olan "satışı sorma"nın müşteriler üzerindeki etkisi devam ediyor. Açık satış bir eylem çağrısı olarak bilinir. Ziyaretçilerin e-posta bildirimi, rapor indirme veya herhangi başka bir işlemi isteyecek şekilde tasarlanmıştır.

Görünürlülüğü Arttırın

Tüketiciler olarak araştırma ve online ürün satın alma, SEO ve sosyal medya için en önemli faktörler arasında başarılı bir pazarlama ve kampanya planı gelmektedir. Siz en önemli anahtar kelimeleriniz ile içeriklerinizi ve sosyal pazarlama planınızı entegre ettiğinizde potansiyel müşterileriniz tekliflerinizi araştırmak ve arama motorlarında üst sıralarında sizi bulmak için bu kelimeleri kullanacaktır.

Etkili içerik oluşturmak bir seçimdir. İlk olarak sizi bulmak, keşfetmek ve sitenizde kalmalarını sağlayacak güce sahip olmak demektir. Diğer taraftan, ziyaretçileriniz istediklerini bulamadıklarında ve web sitenizden sıkıldıklarında, anında sayfanızı kapatacaklardır. Bu yüzden içerik genellikle belirleyici bir faktördür. İlgili ve değerli içerik üretme konusunda gerekli zaman ve kaynak yatırımı için markalar uzun bir yola giriyor. Unutmayın ki, en iyi içerik yönetimi kaynaklara odaklanmaktır.